Geçiş Sistemleri

Elektronik Geçiş Sistemleri

Kartlı, parmak izli ve yüz tanıma ile geçiş sistemleri; Çalışan personelin giriş çıkış saatlerinin kayıt altına alınması bazı katlara veya odalara girişinin yetkilendirme ile engellenmesi, ziyaretçilerin kimi ne zaman ziyaret ettiklerinin kayıt altına alınması, raporlanması gibi olayların otomasyonudur. Reader / kart okuyucu, çıkış butonu, kapı tipine göre seçilecek kilit ile birlikte manyetik kontak ve kontrol paneli sistemin ana unsurlarıdır.

Kontrollü geçiş sistemleri teknolojisine göre;

1- Kartlı geçiş sistemi, Kart okuyuculu sistem, Reader lı sistem:

Kartlı geçiş sistemlerinde, kapı, turnike, bariyer, seksiyonel store kapı gibi geçiş noktalarının girişine ve çıkışına monte edilecek kart okuyucu ( reader ) ile giriş ve çıkışlar kontrol altına alınır.

Reader yani Parmak İzi İle Geçiş Sistemlerikart okuyucular proximity kart üzerindeki bilgiyi panele göndererek o kartın yetkili olup olmadığının kontrol edilmesini sağlar. Kartlı geçiş paneli ( bazısı ACU diye kısaltır ) sistemin ana beynidir. Proximity kartın yetkili olup olmamasına göre kapının açılmasını veya açılmamasını, haftanın hangi zaman diliminde ( time zone ) nasıl davranması gerektiği gibi kararları verir.


2- Parmak izi, fingerprint geçiş sistemi:

Online parmak izi okuyuculu sistemin mantığı yukarıdaki kartlı geçiş sistemi ile aynıdır. Bu sistemler kartlı, şifreli ve parmak izi ile birlikte de çalıştırılabilir. İstenirse kartlı geçiş paneli olmadan da sistem standalone yani bağımsız konfigre edilebilir.

Türkiye'de ve çoğunlukla İstanbul'da PDKS olarak kısaltılan personel devam kontrol sistemlerinde parmak izi ile personellerin giriş ve çıkışları takip edilmektedir. Bu sayede personellerin maaşları, fazla mesaileri vs hesaplanarak muhasebe programları ile entegre edilebilmektedir.

Kontrollü geçiş sistemleri teknolojisine göre;

Yukarıdaki sistemler genel olarak en çok kullanılan sistemlerdir. Bunların yanında damar tanıma sistemi, el tanıma sistemi, aya tanıma sistemi, iris tanıma sistemi, yüz tanıma sistemi, imza tanıma sistemi gibi çeşitli sistemler de kullanılmaktadır.

Kısaca özetlemek gerekirse, sistemi oluşturan ana bileşenler aşağıdaki gibidir;

gecispanel

Geciş Paneli

Sistemin merkezidir.

okuyucu

Kart Okuyucu

Kartlı geçiş için.

kartligeciskilidi

Kapı Kilidi

Tetik geldiğinde kapıyı açar.

cikisbutonu

Çıkış Ünitesi

Yetki olmaksızın kapıyı açar.

proxkart

Proximity Kart

Giriş çıkışlar için kart.

proxanahtarlik

Proximity Anahtarlık

Giriş çıkışlar için anahtarlık.

parmakokuma

Yüz / Parmak Okuyucu

Kartsız geçiş için.

hariciortam

Şifreli veya Kartlı

Dış mekan için.

Montaj Satış Bilgilendirmesi

Öz Güvenlik olarak geçiş sistemlerimizi kurdurmak istediğiniz mekana gelerek ücretsiz keşif yapıyoruz, projelendirme işleminin ardından fiyat teklifi sunuyoruz.

Hem fiyatta hemde montajda iddialıyız, önce siz kazanıyorsunuz..

Kurduğumuz sistemler yıllarca sorunsuz çalışıyor, %100 memnuniyet garantisi veriyoruz.

Tüm ürünlerimiz 2 yıl garantilidir, garanti kapsamında 2 yıl boyunca oluşabilecek problemleri yerinde ücretsiz olarak çözüyor çözemezsek ürünleri yenisi ile bire bir değiştiriyoruz.

Sadece garanti süresince değil, her daim yaptığımız işin arkasındayız. Garanti sonrası cüzzi servis ücreti karşılığında oluşabilecek sorunlarınızı da çözüyoruz.

Muğlamızın tüm ilçelerine çalışmaktayız, bizden teklif almadan sistem kurdurmayın, iletişim sayfamızdan bize ulaşabilirsiniz.

Öz Güvenlik - Profesyonel, dürüst hizmet!